Hiro 760 – Wydajność
Patrząc na specyfikację, można być spokojnym w kwestii wydajności. I7-8750H w połączeniu z kartą RTX 2060 6GB to bardzo udany duet, który zapewni odpowiednią wydajność w szerokiej gamie zastosowań. Na potrzeby tej recenzji przygotowałem zestaw programów i testów, które posłużą mi do badania wydajności Hiro 760 i kolejnych testowanych laptopów.
Benchmarki – testy syntetyczne
VRMark

3DMark

PCMark

Wyniki w benchmarkach są bardzo dobre i moim zdaniem nie ma sensu patrzeć na wskaźnik procentowy względem innych urządzeń. Prawda jest taka, że posiadacze bardziej cywilizowanych komputerów rzadko przeprowadzają benchmarki, więc skala jest mocno zaburzona. Wiem jednak, że dla niektórych osób cyferki są ważne, więc załączam zrzuty ekranu jako dodatek.
Dodam też, że wynik w PCMark byłby znacznie lepszy, gdyby wymienić dysk m.2 sata na m.2 NVMe. Bardzo duża część tego benchmarku opiera się nie na mocy obliczeniowej a na prędkościach odczytu i zapisu danych. Pod tym względem dyski NVMe wypadają znacznie lepiej, ale prawda jest taka, że w codziennym zastosowaniu ciężko to zauważyć.
Test prędkości dysków

Otrzymałem informację od producenta, że wszystkie sprzedawane modele posiadają na pokładzie dysk NVMe. Urządzenie, które otrzymałem do testów posiada customowy zestaw dysków.
Kolejny test przeprowadziłem w Blenderze, w którym mierzyłem czas wyrenderowania jednej klatki z animacji Classroom. Rendering odbywał się na karcie graficznej na rdzeniach CUDA. Czas wyrenderowania 1 klatki wyniósł równo 6 minut.

Dla porównania dodam, że podobny czas renderowania jednej klatki uzyskałem na karcie graficznej GTX 1070, która dysponuje niemal identyczną wydajnością jak desktopowy RTX 2060. Jednym zdaniem, wynik jest bardzo dobry i nie ma problemu ze spadkiem wydajności karty graficznej pod obciążeniem.
Następnie przeprowadziłem pomiar prędkości pakowania i rozpakowania pliku ZIP.


Paczka kontrolna do spakowania składa się z setek plików i katalogów a całość waży 1 GB. Przy pakowaniu używam domyślnych ustawień programu 7-zip. Hiro 760 potrzebował 29 sekund na spakowanie plików.
Rozpakowanie przeprowadziłem na 2 GB paczce, w której znalazły się zdjęcia, pliki ISO oraz pliki doc. Na rozpakowanie komputer potrzebował 7 sekund. Dla porównania dodałem pomiar na moim ThinkPad T14 z dyskiem NVMe oraz 32 GB RAM 2666 Mhz.
Wydajność w grach
Wydajność w grach sprawdziłem na kilku tytułach:
- League of Legends (ustawienia maksymalne)
- CS:GO (ustawienia maksymalne)
- Call of Duty Warzone (ustawienia wysokie – widoczność 120)
- Wiedzmin 3 (Ustawienia ultra bez HW)

Jak widać, laptop bez problemu radzi sobie zarówno z dynamicznymi grami online, jak i spokojnymi RPG-ami.